Tamara Kusendová

Bala yoga - detská yoga

Mgr. art. Tamara Kusendová - Tami Joga

Certifikovaná inštruktorka jogy pre dospelých I.kvalifikačného stupňa
lektorka Detskej jogy, Jogy pre dospelých, Gravid jogy, Mama jogy a Paddle jogy pohybu a tancu sa venuje odmalička. Študovala na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej a absolvovala rôzne tanečné kurzy.

O mne

Celý život som mala vzťah k tancu a športu. Tancu som sa venovala profesionálne, no i pre radosť. Neskôr som sa kvôli zdravotným problémom dostala k joge a konečne som mala pocit že som na správnej ceste. Vtedy som začala mať víziu. Stála predomnou výzva učiť, odovzdávať enegiu a posolstvo ďalej. Teším sa keď vidím ako sa na hodinách všetci upokoja od uponáhlaného života a ako relaxujú. Relaxácia a vypnutie je v dnešnom stresujúcom živote veľmi dôležitá. Do každej hodiny vnášam osobytý prístup, lebo mám rada keď sa veci robia napno a z celého srdca.

Detská joga s Tami: Milí rodičia, prineste svoje detičky na yogu určenú špeciálne pre ne. Deti sa hravou formou naučia rôzne pozície s názvami po zvieratkách. Naučia sa základy správneho držania tela a práce s dychom. Na svojich hodinách používam rôzne pomôcky a techniku rozprávky - rozprávame príbeh a do toho cvičíme. Táto technika napomáha deťom aby si zapamätali pozície a zároveň sa môžu zapájať do diania.
Budeme revať ako lev, naťahovať sa ako mačka, lietať ako motýle, zmeníme sa na handrovú bábiku a užijeme si spolu zábavu a radosť z pohybu :)

Povedali o mne

Dominika: "Joga s Tamarkou bola pre mňa obrovský zážitok, milé a sympatické žieňa čo dáva a vkladá do učenia jogy celé svoje srdce a dušu. Emócia, láska, dobrá energia a čistá radosť z toho, že robí to čo miluje. To je to, čo je viditeľné, to je to čo je možné cítiť z Tamarkiných hodín. Vzácna učiteľka, čo jogou nielen žije ale má aj schopnosti prenášať lásku k joge na ostatných."

Mirka: "Tami a jej joga ma vždy vzpruží. Po jej hodine odchádzam vyrovnaná a kľudná. Z môjho pohľadu laika a človeka, ktorý mal už mnohých lektorov je jedna z najlepších. Posúva moje hranice a vie povzbudiť. Odporúčam zažiť každému."

Janka: "Hodiny s Tamkou sú úžasný relax, pokoj i zábava a dobitie energie zároveň. Dáva do nich lásku a je jasné, že ju jej "práca" napĺňa...