Yogi Amit praktizuje yogu už ako „násťročný“, v severnej Indii odkiaľ pochádza.  Absolvoval bakalársky titul v odbore veda a postgraduálny diplom Yoga na G.K.  Univerzite, následne ďalej rozvíjal svoje vedomosti a schopnosti v modernej vede a starom systéme yogy.  

Amit mal tú česť študovať s niekoľkými najznámejšími indickými učiteľmi ako Swami Ram Dev Ji a Swami Rudra Ji.  Študoval na Ashtanga Research Institute v Mysure v Indii so Sharath Rangaswami a niekoľkokrát na Iyengar Institute v Pune v Indii.  
Študoval aj s inými západnými učiteľmi, ako je David Swenson a Usha, ktorí dali Amitovi jasnú a zreteľnú perspektívu toho, ako správne vyučovať yogu globálne.
 
 Amit je majiteľom Yoga štúdia v hlavnom meste yogy – Rishikesh situovaného na začiatku Himalájí a učil TTC školenia a yogové workshopy po celom svete.  V súčasnosti Amit ponúka lekcie yogy v New Yorku, kde má svoje vlastné yogové centrum priamo na Manhatane.  Jeho hodiny sú plné povznášajúcej energie a so svojou skutočne milujúcou povahou a dobrým zmyslom pre humor patrí medzi lektorov, ktorí majú veľa čo ponúknuť nie len v rámci vedomostí a schopností, ale aj v rámci ľudského prístupu a edukačných techník.