Na cestu yogy nastúpila pred 15 rokmi, kedy ju doslova vyliečila a uzdravila od chronických zdravotných problémov. Od tej doby vníma KAYA yogu ako dar a jej výučbu ako poslanie. Yoga vo svojom širšom kontexte (teda nielen vo forme fyzického cvičenia) dokáže skutočne liečiť a transformovať ľudský život v jeho najlepší možný potenciál …

Kaya je milovníčkou Indie, do ktorej sa každý rok vracia inšpirovať a odkiaľ si vždy prinesie veľkú dávku pokory, vďačnosti, úcty a hlbokého pokoja.

Venuje sa nielen yoge, ale tiež indickému chrámovému tancu Bharata Natyam, hrám na harmónium, študuje aktívne hindčinu a zaujíma sa o Ayurvédu. 
 
Vo svojej výučbe sa zameriava predovšetkým na jemnejšie štýly yogy, tzv. Vedomé yogové plynutie (Mindful vinyasa flow), ktoré umožňuje pracovať súčasne aj s inými
vrstvami nášho tela (energetické, mentálne, emočné, spirituálne), než len s jeho fyzickým obalom. Špecializuje sa na yogovú terapiu, tantra yogu pre ženy a yogu pre tehotné. Organizuje semináre na špecifické yogové témy (pranayama, meditácia, ad.), Kirtany (Chanting mantier za sprievodu indického harmóniá) a yogové pobyty v Čechách i zahraničí.


VZDELANIE v oblasti yogy:
*200h Certifikovaný učiteľský kurz Hatha Yoga (Karma Yoga)
Yin jóga (Veronika Carmanová)
Yogová terapia
Yoga pre tehotné

VZDELANIE v ostatných oblastiach:
Tantrický výcvik pod vedením Komal de Armorim
Kurzy osobného rozvoja, kontaktné improvizácie, bodyterapie
základy aromaterapia
Základný kurz muzikoterapia